ПРО КОМПАНІЮ

У 1953 році при Миколаївському міськводоканалі була організована дільниця із забезпечення мешканців міста Миколаєва скрапленим газом-пропан – бутаном у балонах. Вже з кінця 50-х років минулого століття розпочалось будівництво газопроводу природного газу.

Через 10 років виконком Миколаївської обласної ради депутатів трудящих прийняв рішення про “Організацію виробничо-експлуатаційної контори газового господарства “Миколаївгаз”. Початковою датою зародження підприємства як окремої функціональної ланки для життєзабезпечення комфорту містян стало 9 серпня 1963 року. У той час пріоритетним завданням підприємства стає підбір кадрів та їх навчання.

Перший факел на головному газорозподільчому пункті було запалено вже за три місяці – 23 листопада 1963 року. У цьому ж році газопостачання підключили до Чорноморського суднобудівного заводу, парфумерного комбінату, ДП «Суднобудівний завод 61-го комунара» та заводу «Дормашина».

Перший будинок, який отримав газопостачання, став будинок №51 по вулиці Рози Люксембург (Нікольська) . Історична подія відбулась 27 січня 1964 року. А перша опалювальна котельня до газопроводу низького тиску по Маріупольській (колишня Московська) 4 була підключена 13 листопада цього ж року.

На початку 70-х років в області будуються газопроводи-відводи до райцентрів та селищ міського типу Березнегувате і Баштанка. Розбудова продовжується: у 1972 році створюється обласне виробниче управління з експлуатації газового господарства «Миколаївгаз», будуються експлуатаційні бази у Баштанці, Очакові, Миколаєва, Новій Одесі.

1981 рік став історичним для підприємства: “Миколаївгаз” першим в України став використовувати поліетиленові газопроводи. До цього часу така практика використовувалась лише за кордоном, тому це рішення призвело до значної економії коштів для захисту газопроводів від корозії.

30 жовтня 1991 року виробниче об’єднання «Миколаївгаз» перетворюється у державне підприємство. У 1995 році шляхом корпоратизації та приватизації частини майна ДП стає ВАТ «Миколаївгаз. Після переформації, господарство розширює свою діяльність: відбувається виготовлення проектної документації, будівництво газових мереж та газифікація на замовлення населення, переобладнання автомобілів з бензину на газ тощо.
Створюється виробнича лабораторія із повірки промислових лічильників, яка обслуговувала газифіковані підприємства не лише Миколаївської, а й Одеської і Херсонської областей.

Підприємство проводить широкомасштабну роботу з встановлення датчиків тиску на газопроводах та датчиків контролю доступу на ГРП, що дає можливість забезпечити безпеку та безперебійність газопостачання для населення всієї області. 14 липня 2010 року акціонерне товариство набуває статусу публічного.

«15 серпня 2023 року АТ «Миколаївгаз» увійшло до складу НАК “Нафтогаз України”, а з 1 жовтня 2023 розширено межі ліцензійної діяльності ТОВ “Газорозподільні мережі України” та створено Миколаївську філію ТОВ “Газорозподільні мережі України”.

Наразі на балансі підприємства – 6313,34 км. газопроводів. 673 катодні станції захисту, 290 ГРП, 1083 ШРП, 3226 КБРТ понад 350 тисяч споживачів газопостачання, серед яких більше двох тисяч – юридичні особи. Протяжність газопроводів по Миколаївщині становить 8765,68 км.»

 

КЕРІВНИЦТВО

ВІТАЛІЙ ЛАЗАРЕНКО

В.о. директора Миколаївської філії «Газмережі»

У 2017 році закінчив Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана (магістратура) за спеціальністю «Економіка підприємства».

Працював на управлінських посадах в консалтинговій та газовій сферах. Очолював «Стрийський вагоноремонтний завод» АТ «Укрзалізниця».

Брав участь у формуванні сучасного газового ринку України обіймаючи керівні посади з розвитку та та комерційної діяльності.